Przejdź do treści

Chrzest promu Jantar Unity w Szczecinie – wyjątkowe wydarzenie nad Odrą

09.01.2026
Jantar Unity Line
Jantar Unity Line

Już 17 stycznia w Szczecinie odbędzie się chrzest nowego polskiego promu Jantar Unity – najnowocześniejszego statku pasażersko-towarowego pływającego po Bałtyku. Jednostka armatora Unity Line zacumuje przy Wałach Chrobrego 15 stycznia około godziny 14:00 i pozostanie tam przez kilka dni, stając się główną atrakcją zimowego tygodnia w mieście.

Ceremonia chrztu zaplanowana jest na środę 17 stycznia o godzinie 15:00 na Bulwarze Chrobrego. Wydarzenie będzie można obserwować zarówno z nabrzeża, jak i na dużym telebimie, co pozwoli każdemu poczuć atmosferę tego morskiego święta. Wieczorem, o godzinie 18:00, rozpocznie się widowiskowy mapping z pokazem laserowym – pół godziny światła i dźwięku na tle zacumowanego promu i panoramy miasta.

Dzień później, 18 stycznia w godzinach 10:00–16:00, wszyscy chętni będą mogli wejść na pokład Jantar Unity. Zwiedzanie będzie bezpłatne i dostępne bez wcześniejszych zapisów – to rzadka okazja, by zajrzeć do wnętrza nowoczesnego promu, zanim rozpocznie regularne kursy po Bałtyku.

Zobacz również
Zdjęcie
Spacery
Lipcowe Szczecińskie Spacery Miejskie. Odkryj miasto z przewodnikiem

Zwiedzanie Szczecina z przewodnikiem to propozycja zarówno dla turystów, jak i mieszkańców, którzy chcą spojrzeć na swoje miasto z zupełnie innej perspektywy. W ramach Szczecińskich Spacerów Miejskich uczestnicy poznają nie tylko najważniejsze zabytki, ale także historie, legendy i ciekawostki, których często nie znajdziemy w przewodnikach ani w internecie.

07.07.2026
Zdjęcie
Mapping
Wieczorny mapping rozświetli Urząd Miasta

Jednym z najbardziej efektownych punktów obchodów 81. urodzin polskiego Szczecina będzie wyjątkowy video mapping „Szczecin – w Twoim tempie”, który rozświetli fasadę Urzędu Miasta. Widowisko odbędzie się w sobotę, 5 lipca, o godzinach 22:30 i 23:00 na placu Armii Krajowej.

02.07.2026
Zdjęcie
Linia turystyczna 0 w Szczecinie fot. Foto: Bartosz Grzegolec
Zabytkowy tramwaj wraca na ulice Szczecina. Rusza linia turystyczna 0

Od 4 lipca na ulice Szczecina wraca jedna z najbardziej lubianych wakacyjnych atrakcji komunikacyjnych – turystyczna linia tramwajowa „0”. To propozycja zarówno dla mieszkańców, jak i turystów, którzy chcą zobaczyć miasto z zupełnie innej perspektywy, podróżując zabytkowymi wagonami pamiętającymi minione dekady. Linia będzie kursowała w wybrane dni wakacji, oferując wyjątkową podróż przez centrum miasta.

02.07.2026