Przejdź do treści

Kurs na Szczecin! Żagle 2025 startują 15 sierpnia

01.08.2025
Zagle
Zagle

Już za dwa tygodnie największe żeglarskie święto w Polsce zawita do Szczecina. W dniach 15–17 sierpnia Wały Chrobrego i Łasztownia zamienią się w tętniącą życiem marinę z kilkudziesięcioma żaglowcami klasy A i B oraz mniejszymi jednostkami ze Szwecji, Finlandii, Norwegii, Łotwy, Niemiec i Polski.

Na brzegach Odry rozstawione zostaną dwie sceny muzyczne: scena główna przy ul. Komandorskiej i scena szantowa na Łasztowni. Wystąpią m.in. Piotr Banach i Przyjaciele, a w niedzielę – De Mono, Happysad oraz T.Love z jubileuszowymi koncertami legend polskiego rocka. Sobota należeć będzie z kolei do RAPu - wystąpią między innymi Białas, TEDE czy Grubson. 

Równolegle odbędzie się VIII Festiwal Orkiestr Dętych o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin. Dla dzieci przygotowano strefy zabaw, warsztatów, Holiday Park i wesołe miasteczko. Most pontonowy połączy oba brzegi rzeki. Jarmark pod Żaglami i food trucki serwować będą lokalne smaki i kuchnię świata.

Zobacz również
Zdjęcie
Spacery
Lipcowe Szczecińskie Spacery Miejskie. Odkryj miasto z przewodnikiem

Zwiedzanie Szczecina z przewodnikiem to propozycja zarówno dla turystów, jak i mieszkańców, którzy chcą spojrzeć na swoje miasto z zupełnie innej perspektywy. W ramach Szczecińskich Spacerów Miejskich uczestnicy poznają nie tylko najważniejsze zabytki, ale także historie, legendy i ciekawostki, których często nie znajdziemy w przewodnikach ani w internecie.

07.07.2026
Zdjęcie
Mapping
Wieczorny mapping rozświetli Urząd Miasta

Jednym z najbardziej efektownych punktów obchodów 81. urodzin polskiego Szczecina będzie wyjątkowy video mapping „Szczecin – w Twoim tempie”, który rozświetli fasadę Urzędu Miasta. Widowisko odbędzie się w sobotę, 5 lipca, o godzinach 22:30 i 23:00 na placu Armii Krajowej.

02.07.2026
Zdjęcie
Linia turystyczna 0 w Szczecinie fot. Foto: Bartosz Grzegolec
Zabytkowy tramwaj wraca na ulice Szczecina. Rusza linia turystyczna 0

Od 4 lipca na ulice Szczecina wraca jedna z najbardziej lubianych wakacyjnych atrakcji komunikacyjnych – turystyczna linia tramwajowa „0”. To propozycja zarówno dla mieszkańców, jak i turystów, którzy chcą zobaczyć miasto z zupełnie innej perspektywy, podróżując zabytkowymi wagonami pamiętającymi minione dekady. Linia będzie kursowała w wybrane dni wakacji, oferując wyjątkową podróż przez centrum miasta.

02.07.2026